• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Hurdacı Reklamı

HURDACI REKLAMI NASIL YAPILMAKTADIR

Hurdacı firmanızın hurdacı reklamı ve tanıtımını hem internet sitesi olarak hem de facebook, youtube ve instagram vb. mecralarda yaparak potansiyel müşterilerinizin size ulaşmasını kolaylaştırıyoruz. Yapmakta olduğumuz çalışmaları özetleyecek olursak.

  1. Hurdacı Sitesinin Yapılması

Şirketiniz veya şahıs iseniz sizin belirlediğiniz bir isim ile site ismi oluşturulmaktadır. Örneğin DemirciogluHurda.com gibi, hurdacı sitenizin oluşturulduktan sonra içerik oluşturma süreci başlar.

Aldığınız tüm hurda çeşitleri (demir hurdası, bakır hurdası, kablo hurdası vs.) tüm detayları ile ayrı ayrı makale olacak şekilde firmanıza özel kaleme alınmaktadır.  Yine hurda alımı yaptığınız tüm ilçeler ile ilgili hurda tanıtım yazıları yazılır. Amaç o bölgedeki bilinirliğinizi artırmaktır. Yani örneğin Avcılar’da hurdacı olarak çalışıyorsanız bu ilçede hurdacı arayan birisi sizin sitenizi göremez ise sizden haberi olmayacaktır. Yaptığımız çalışma sayesinde alım yaptığınız tüm ilçe mahallelerde siteniz ve şirketiniz bilinir olacaktır.

Hurdacı sitenizde dükkân, depo, büro adresleriniz ile iletişim numaralarınız ekli olacak, bu sayede size ulaşmak isteyen bir müşteri kolayca bunu yapabilecek.

 

  1. Hurdacı Reklamı Yapılması

Hurda satacak kişilerin en çok başvurduğu yöntemlerden biri (özellikle de hurda fiyatı kıyaslaması yapabilmek için) Google’da arama yapmaktır. Örneğin elinde 1 tona yakın bakır hurdası olan bir müşteri ilk önce Google’dan fiyat öğrenmek için “hurda bakır fiyatları” veya “güncel hurda fiyatları” gibi kelimeler ile arama yapıyor. Çıkan sonuçlardan da genellikle ilk sıraya tıklıyor ve telefon veya mail vb. yöntemler ile ya da doğrudan sitenin kendisinde hurda fiyat listesi bulunuyorsa siteden amacına ulaşıyor. İşte o ilk arama kısmında biz Reklam Yazılım olarak sonuçlar arasında hem sizin cep telefonu numaranızı hem de hurdacı sitenizi üst sıralarda gösteriyoruz. Peki, bunu nasıl yapıyoruz?

Google reklam vermek isteyen müşteriler için açık artırma usulü ile çalışan bir platform üzerinden hizmet veriyor. Daha sadece anlatacak olursak kelime bazlı aramlar için üst sıralarda çıkabilmek için rakiplerinizden yüksek fiyat vermeniz gerekiyor. Ancak profesyonel anlamda reklam çalışması yapan firmamız bu ücretleri minimum seviyede tutarak size en çok müşteriyi getirecek reklamlar hazırlıyor. Ayrıca yaptığımız reklam çalışmalarında kesinlikle müşteri gelmiyorsa ücret de harcanmıyor.  Ayrıca reklamlarınızı istediğiniz durdurabilirsiniz. Yine paranız boşa gitmez. Örneğin Google’da reklamlarınız yayınlanıyor ve bu reklamlar sayesinde büyük bir iş aldınız diyelim ve yine bu iş bir hafta sürecek olsun. Bu bir haftalık süreçte başka işlerle ile uğraşamayacaksanız paranızın boşa gitmemesi için mantıklı olan reklamı durdurmaktır. Dilediğiniz süre kadar reklamlarınız bir kuruş harcanmadan durabilir. Kalan haklarınız bir sonraki reklam dönemine hiçbir kesinti olmadan aktartılmaktadır.

Hurdacılar için Google reklamlarının bir diğer avantajı da reklamların bölgesel yapılabilmesidir. Örneğin sadece İstanbul Anadolu Yakasında çalışan bir hurdacı için İstanbul genelinde reklam yayınlamak gereksizdir. Çünkü hem daha fazla maliyete neden olacaktır hem de hizmet veremediğiniz bir alanda reklam yaparak gereksiz trafik alacaksınız. Üstelik hurdacı şirketinizin ismini de olumsuz etkilediğiniz cabası. Yine başka bir avantaj olarak sizin çalışma günlerine ve saatlerine göre reklam yayınlayabilme özelliğidir. Bu özellik sayesinde günün yoğun çalışma saatlerinde reklamlarınız tıklama alarak size en iyi potansiyele sahip müşteriler getirecektir. Detaylar için lütfen telefon ediniz.

 

Hurdacı reklamı için başka bir yer ise Facebook’tur. Facebook üzerinden yapacağımız reklam ile hurdayla ilgili olan kişilere sizin telefon numaranızı, sitenizi veya face sayfanızı göstermekteyiz. Bu sayede hurda alım veya satım potansiyeli olan kişilerin sizden mutlaka haberi olmaktadır. Facebook’un en büyük avantajlarından biri kullanıcı sayısı, yediden yetmişe büyük çoğunluğun face adresi var. Burada yapılan reklam sizi mutlaka bilindik bir isim yapıyor. Ayrıca face reklamları hurdacılar için google’dan daha ucuz olmakta ve uzun vadede gerçekten ciddi farklar oluşturmaktadır.

 

Yine başka bir reklam alanı olan Youtube sitesi günümüzde en çok video izlenen sitedir. Hurdacı olarak burada vereceğiniz alakalı bir reklam hedef kitleniz içerisinden size mutlaka dönüş sağlayacaktır. Youtube videoları içerisine eklenen reklamları görmüşsünüzdür o reklamlardan biri sizin de olabilir. Tabiki hurdayla ilgili olarak.

 

  1. Sosyal Medya Araçları İle Tanıtım ve Danışmanlık

Hurdacı firmanız adına açtığımız hesap ve sayfalar sayesinde tüm sosyal medyada tanınan bir şirket olacaksınız. Size ulaşmak isteyen müşterileriniz gerekli yönlendirmeler ile zaman kaybı yaşamdan sizinle iş yapıyor olacak. Ayrıca kolay bulunan bir şirket olacağınız için hem daha çok iş yapabilecek hem de güven veriyor olacaksınız. Şunu unutmayın: “Güven kazançlı bir ticaretin ilk adımıdır.”

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret37572